TECHNOLOGIA DRUKU

Druk solwentowy

Druk Solwentowy

Druk solwentowy to rodzaj techniki drukarskiej wykorzystującej rozpuszczalniki organiczne do rozpuszczenia farb i ich naniesienia na powierzchnię materiału. Jest stosowany głównie przy druku banererów, plakatów czy naklejek.  Farby solwentowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że są popularne w zastosowaniach zewnętrznych.

Druk Cyfrowy UV ​

Druk UV to rodzaj druku cyfrowego wykorzystujący światło ultrafioletowe do szybkiego utwardzania atramentu podczas drukowania na różnych powierzchniach. Technologia ta umożliwia bezpośrednie personalizowanie produktów poprzez drukowanie na różnych materiałach płaskich (płyty kompozytowe Alu-Dibond, płyty PCV, Plexa, szkło, płyty meblowe, drewno, hips, petg, backlit itp) jaki i rolowych (banery, papiery, folie).  Druk UV jest szczególnie popularny w branży reklamowej, ponieważ atrament jest natychmiast utwardzany przez światło UV, zmieniając się w stan stały, przez co jest bardzie odporny na uszkodzenia mechaniczne jak i warunki atmosferyczne, dzięki czemu drukowane materiały mogą być wykorzystane zarówno w reklamie wewnętrznej (reprodukcje obrazów, plakaty, naklejki, reklamy podświetlane) jaki i w reklamie zewnętrznej (szyldy, tablice informacyjne, banery).

druk UV
sitodruk

Druk sitodruk

Sitodruk to technika druku, w której farba jest przesuwana przez sitodrukowy ekran wyposażony w otwory (sitko) na wybranych obszarach, aby można było nałożyć farbę na powierzchnię materiału, na przykład plastiku, metalu czy drewna . Sitodruk stosowany jest często w reklamie, ponieważ zapewnia wysoką jakość, precyzje i trwałość wydruku.
 
Sitodruk można rozdzielić na ręczny i półautomatyczny.  Sitodruk  ręczny wymaga więcej precyzji i czasu przez co  sprawdza się przy wydrukach mononakładowych. Natomiast  w przypadku większych nakładów i powtarzalnych wzorów stosuje się druk półautomatyczny który jest bardziej ekonomiczną technologią zadruku.
 
Sitodruk ma szeroką gamę zastosowań i może być użyty do druków na różnych podłożach jak płyty kompozytowe Alu-Dibond, płyty PCV, Plexi, szkło, płyty meblowe, drewno, papierze, folii, hips,